Mācība par meditācijas praksi


18. 05. 2005

Amitabha caur Tatjanu Mikušinu


ES ESMU Amitabha Buda, atnācis pie jums caur šo sūtni.

Daudzi cilvēki rietumos neko nav dzirdējuši par mani. Es esmu pazīstams austrumos kā viens no pieciem Dhiani Budām.


Es esmu aicināts kalpot vienā no apslēptajiem stariem. Jūs varat aicināt mani, kad jūs pārņem cilvēciskās kaislības. Jebkura cilvēciskā kaislība ir pārvarama. Un jūs atnākat iemiesojumā, lai pārvarētu jūsu kaislības, lai atbrīvotos no jūsu kaislībām.


Kā likums, visas kaislības ir cieši saistītas ar jūsu seksuālās enerģijas ļaunprātīgu izmantošanu. Un visi jūsu izkropļojumi manā starā saistīti vai nu ar savu vēlmju neapmierināšanu, vai ar pārmērīgām vēlmēm. Mana čakra ir novietota starp mugurkaula pamatnes čakru un dvēseles sēdekļa čakru. Un šī čakra ir saistīta ar jūsu Es Kristus.


Es mācu meditācijas praksi kā tādu, kas var jūs atbrīvot no cilvēciskajām vēlmēm un kaislībām. Tāpēc es uzskatīšu, ka šīsdienas sarunas uzdevums būs izpildīts, ja jūs apgūsiet zināmu meditācijas prakses nozīmes izpratni un pieņemsiet lēmumu īstenot šo praksi jūsu dzīvē. Jebkuras meditācijas uzdevums un mērķis – sasniegt bezdomu stāvokli. Pilnīgu prāta mieru. Kad jums izdodas nomierināt jūsu prātu, jūs sakārtojat jūsu iekšējās jūtas harmoniskā stāvoklī. Jūs līdzsvarojat jūsu iekšējo dabu un nomierināt savas vēlēšanās.


Līdz tam laikam, kamēr jūsu apziņa aizņemta ar lietām, kas ir ap jums fiziskajā pasaulē, jūs nevarēsiet paaugstināt savu apziņu līdz tiem augstumiem, kas ļaus jums ieiet citā, reālā pasaulē un uzturēties tajā. Jebkura meditācijas prakse ir virzīta uz to, lai sasniegtu tādu jūsu apziņas līmeni, kas ļaus jums iziet ārpus jūsu pasaules robežām.


Kad jūs iegūstat meditācijas spēju, tad jūs saņemat pieeju Augstāko pasauļu enerģijām un zināšanām.

Sasniegumi meditācijas jomā katram no jums var atšķirties citam no cita. Jūs varat sasniegt dažādas sfēras un iegūt dažādus priekšstatus par Augstākajām pasaulēm. Taču galvenais jūsu praksē būs smalkās pasaules enerģiju iedarbība uz jūsu apziņu. Tas notiek jūsu ārējai apziņai nemanāmi. Jūs vienkārši gūstat iespēju uzturēties pasaulēs ar augstākām vibrācijām, un jūs uzņemat šo pasauļu enerģijas. Jūsu apziņa plūstoši izmainās Augstāko pasauļu augsto vibrāciju iedarbībā. Jums nav nepieciešamas zināt visu mehānismu, kā tas notiek.


Var salīdzināt Augstāko pasauļu enerģiju iedarbību uz jūsu apziņu ar saules iedarbību uz jūsu ādu. Jūs vienkārši ļaujaties saules glāstošajiem stariem, un jūsu āda kļūst gluda un iedegusi.


Tieši tāpat jūsu apziņa izlīdzinās smalko enerģiju iedarbībā, tā zaudē savus trūkumus un iegūst izsmalcinātību, kas nepieciešama jaunas informācijas uztverei. Jūsu apziņa paplašinās, un izzūd barjeras, kas agrāk jums traucēja uztvert acīmredzamas patiesības.


Protams, meditācijas prakse prasa ievērojami daudz laika un pieredzējušu skolotāju blakus. Austrumos daudzi skolotāji, kas apguvuši meditācijas praksi, sapulcina skolniekus un apmāca viņus ar to paņēmienu palīdzību, kurus paši ir apguvuši.


Daudzi gadi vajadzīgi, lai apgūtu meditācijas praksi. Tomēr tas ir visīsākais ceļš, kas var novest pie jūsu apziņas paplašināšanas, un es nezinu cita ceļa, kas būtu tikpat efektīvs. Vēsturiski ir izveidojies tā, ka cilvēces rietumu daļa nesaņēma pieeju meditāciju praksei. Rietumos vairāk uzmanības pievērš lūgšanām.


Taču arī labākās lūgšanu prakses tieši noved pie tā, ka cilvēks atslēdz savu ārējo apziņu, paaugstina savas vibrācijas un nonāk tiešā kontaktā ar augstākajām sfērām. Tad arī notiek tieša enerģiju apmaiņa ar jūsu Augstāko daļu un Augstākajām pasaulēm.


Tomēr lūgšana, nesot arī jēdzienisko slodzi, bieži neļauj jūsu prātam atrauties no jūsu apkārtējās pasaules.

Ir arī īsu lūgšanu daudzkārtējas atkārtošanas prakse. Kad lūgšanu atkārtošana novedusi līdz automātismam un domu neesamībai, tai ir tāda pati iedarbība kā mantru lasīšanas praksei. Pati par sevi tāda prakse ir ļoti vērtīga. Bet to var uzskatīt tikai par sagatavošanās posmu meditācijai.


Kāpēc jums nepieciešams pieredzējis audzinātājs vai skolotājs jūsu meditatīvo vingrinājumu laikā?

Jūs zināt, ka neredzamajai pasaulei ir dažādu frekvenču vibrācijas. Tā ir sadalīta slāņos līdzīgi kārtainam pīrāgam. Un briesmas slēpjas tajā apstāklī, ka jūs varat nokļūt ne visai augstu enerģiju iedarbībā un sakontaktēties ar nedraudzīgām būtnēm. Un šīs būtnes var iemācīt jums ne to labāko un piesātināt jūs ar ne visai labām enerģijām.


Viss ir atkarīgs no sākotnējā, jūsu jau sasniegtā apziņas līmeņa. Ja jūs sākat meditāciju, būdami labā, līdzsvarotā stāvoklī, pilni Dievišķības un noskaņojušies uz Dievišķu saskaņu, tad jūs droši vien nokļūsiet augstu vibrāciju un tīru enerģiju iedarbībā.


Ja jūs uzsākat meditāciju, pilni ar egoistiskām vēlmēm un nosliecēm, tad droši vien jūs meditācijas laikā saņemsiet tikai savu negatīvo iezīmju pastiprinājumu.


Gala rezultātā visu nosaka tas, cik jūs esat spējīgi pārvarēt un nomierināt jūsu ego pirms meditācijas sākuma.

Tāpēc jebkurai meditāciju praksei tieši tāpat kā visam jūsu pasaulē var būt divējāds raksturs, un jūsu iegūto efektu pilnībā nosaka jūsu motīvi un iekšējie centieni. Ja jūs uzsākat meditāciju, lai apgūtu paņēmienus, kas ļauj jums kontrolēt cilvēkus, un iegūtu spējas, kas ļauj jums ieņemt privileģētu stāvokli jūsu pasaulē, tad jūsu meditācijas laikā jūs radīsiet karmu. Tāpēc, ka jūs izmantosiet Dievišķo enerģiju sava ego cildināšanai.


Uzsākt jebkuru meditāciju praksi vajag tikai pilnā pazemībā Dieva Gribas priekšā un ar trīsām Viņa varenības priekšā.


Tikai tad, kad jūsu motīvi ir tīri un jūsu vēlēšanās ir tīras, jūs spēsiet paaugstināt savu apziņu līdz tādām augstām vibrācijām, ka jūs saņemsiet pieeju pilnīgām Dievišķām enerģijām, kuras izveidos no jums jaunu cilvēku, Dievišķīgu pēc savas būtības.


Un tādā gadījumā, jo vairāk laika jūs pavadīsiet meditācijā, jo arvien vairāk un vairāk jūsu vibrācijas tuvināsies pilnīgiem Dievišķiem paraugiem.


Tādā gadījumā nebaidieties pārāk atrauties no jūsu īstenības. Tāpēc, ka tikko jūs iziesiet no meditatīvā stāvokļa, jūsu apziņa nolaidīsies jūsu plānā ar ātrgaitas lifta ātrumu. Būs vajadzīgs vēl zināms laiks, un jūs no jauna atgūsiet spēju saprast, kur jūs atrodaties.


No sākuma jums būs grūti pārciest tādas vibrāciju maiņas. Jūs pilnā mērā izjutīsiet šo niršanas stāvokli. Sākumā jūs nometat no sevis visas savas domas un jūtas un ienirstiet augstākajā realitātē. Pēc tam jūs pakāpeniski atgriežaties no šīs realitātes jūsu pasaulē, no jauna ietērpjoties jūsu zemes domās un jūtās.


Tamlīdzīga prakse ļaus jums pastāvīgi apzināties sevi kā vienlaicīgi esošu divās pasaulēs. Meditācijas prakse tāpat kā jebkura cita prakse prasa no jums pastāvīgumu un jūsu nodarbību regularitāti. Ideāli būtu, ja jūs katru dienu veltītu šai praksei 1,5 – 2 stundas.


Tomēr, ja jūsu eksistences apstākļi fiziskajā pasaulē pagaidām jums to neļauj, tad jūs varat sākt savas meditatīvās nodarbības ar iknedēļas nodarbībām. Bet jums nepieciešama jūsu nodarbību regularitāte un tiekšanās.


Es zinu, ka daudzi no jums lūgšanās pavada stundu dienā un vairāk. Varbūt, ka jums ir vērts daļu no tā laika, ko jūs veltāt lūgšanai, veltīt meditāciju praksei. Teiksim, 15 – 20 minūtes.


Jūsu Augstākais Es vienmēr zina, kas jūsu dvēseles attīstībai konkrētajā brīdī ir svarīgāks un vairāk nepieciešams. Tāpēc ieklausieties savās iekšējās sajūtās. Lai neiznāktu tā, ka jūs atņemat sev jums tik nepieciešamo lūgšanu praksi un nebūsiet spējīgi gūt kvalitatīvu meditāciju savu iekšējo ierobežojumu dēļ.


Šodien es pieskāros ļoti svarīgiem, ar meditācijas praksi saistītiem jautājumiem. Un es būšu priecīgs, ja kādam no jums mani norādījumi palīdzēs. Patiesībā ir ļoti daudz cilvēku, kas ir iemiesojušies rietumos, bet kuriem pagātnē bija daudz iemiesojumu austrumos, kur viņi jau pilnā mērā bija apguvuši meditāciju prakses. Tādā gadījumā jums nepieciešams vienkārši nedaudz pabikstīt savu apziņu, lai atcerētos tās iemaņas, kuras jums jau bija pagātnē. Lūk, pārsvarā šos cilvēkus es arī uzrunāju šodien.


ES ESMU Amitabha


© Tatjana Mikušina, 2005

http://www.sirius-riga.lv/diktati2005.03-06.html


Tulkoja Daina Daija, Lauma Ērgle, Olga Gaile
Pievienots: 2010/04/14