Dienas atziņa


Iemīļotais Zaratustra 2006. gada 31. decembrī

"Ļoti daudzas tradīcijas, ko jūs svēti izpildāt, pelna, lai tās tiktu pārskatītas. Tas ir ļoti būtiski tāpēc, ka jaunā paaudze neapzināti, zemapziņas līmenī uzsūc jūsu uzvedības modeli, jūsu nozīmīgo datumu svinēšanas tradīcijas. Un pēc tam jūs ar izbrīnu gaidāt, lai jūsu bērni būtu gudrāki par jums, augstāk pacēlušies vai vairāk izsmalcināti? Nē, jūs paši savu ikdienas darbību laikā ieliekat savu bērnu apziņā tos uzvedības un dzīves veida stereotipus, no kuriem viņi nevar atbrīvoties dažkārt pat līdz mūža beigām. 

Padomājiet, vai vienkāršāk nebūtu jums pašiem sākt atbrīvoties no saviem trūkumiem, nekā turpināt tiražēt savas nepilnības jūsu bērnos, ieliekot viņos savus trūkumus papildus tām karmiskajām problēmām, ar kurām viņi atnāk dzīvē. Ja jūs patiešām rūpējaties par saviem bērniem un vēlat viņiem visu to labāko, tad pieņemiet sev par likumu kontrolēt savu uzvedību mājās, darbā, uz ielas. Pieņemiet par likumu kontrolēt ne tikai savas darbības, bet arī savas domas un jūtas. Jo tad, kad jūsu uzvedība iegūs Dievišķas iezīmes, jūsu bērni patiešām varēs no jums daudz ko iemācīties un simtkārtīgi atmaksās jums tajā laikā, kad jūs vairs nespēsiet rūpēties par viņiem un jums būs vajadzīgas viņu rūpes un gādība. 

Jūs ieliekat savos bērnos visus pareizas un nepareizas uzvedības modeļus no pašas viņu dzimšanas un pat pirms dzimšanas, kad kādā jaukā dienā ar izbrīnu konstatējat, ka jums būs bērns."

http://www.sirius-riga.lv/Dzives%20Etikas%20universitate.html


Pievienots: 2015/04/17