Darbs ar nepakļāvīgo prātu


Prāts ir nemierīgs un nepakļāvīgs. Tāpēc to vajag nodarbināt ar pastāvīgu Dieva vārdus slavinošu mantru lasīšanu. Kad prāts ir aizņemts ar Dieva vārdu atkārtošanu, tad tam maz laika atliek zemu domu domāšanai un zemu vēlmju izjušanai. Mantru lasīšana ļauj turēt prātu grožos un cilvēka Augstākā Es paklausībā. 

Dieva vārda slavināšanas prakses ir īsākais Ceļš pie Dieva. Šī prakse neprasa sevišķus apstākļus. Jums nav vajadzības apmeklēt dievkalpojumus vai jebkādas baznīcas ceremonijas, jums nav vajadzības piederēt jebkādai reliģiskai grupai un jebkādai reliģiskai organizācijai. Viss, kas jums nepieciešams, ir iemācīties pareizi izrunāt Dieva vārdus un izrunāt šos vārdus pareizā prāta stāvoklī. 

Nav svarīgi pat, ko jūs darāt mantru lasīšanas brīdī. Jūs varat mazgāt traukus, braukt sabiedriskajā transportā, strādāt savā zemes gabalā, pastaigāties ar bērniem, atrasties savā darba vietā. Labi būs, ja jūs lasīsiet mantras balsī, varbūt pat pusbalsī, lai netraucētu apkārtējiem, bet jūs varat lasīt mantras arī pie sevis, lai nepievērstu citu cilvēku uzmanību. 


Ir daudz ceļu un daudz veidu, kas ved pie Dieva. Praktiski katram ir savs ceļš. Dievam nepieciešams, lai jūs pieliktu jūsu pašu pūles. Un, jo vairāk jūs pieliksiet savas pūles, jo lielāku palīdzību jūs saņemsiet no augšienes. 


HARE KRIŠNA HARE KRIŠNA
KRIŠNA KRIŠNA HARE HARE
HARE RAMA HARE RAMA
RAMA RAMA HARE HARE


http://www.sirius-riga.lv/diktati2005.03-06.htmlPievienots: 2012/07/04