Stāsts par zīmuliKāds zēns vēroja, kā viņa vecāmamma raksta vēstuli. Kādā brīdī viņš jautāja: „Vai tu raksti stāstu par to, ko mēs esam darījuši? Šis stāsts ir par mani?”

Zēna vecāmamma pārtrauca rakstīt vēstuli un teica savam mazdēlam: „Es rakstu par tevi, patiešām, bet vēl svarīgāks par vārdiem ir zīmulis, ko es lietoju. Es ceru, ka tu būsi kā šis zīmulis, kad izaugsi liels.”
 Esot ieintriģēts, zēns paskatījās uz zīmuli. Tas neizlikās ļoti īpašs.

„Bet tas ir tieši tāds pats kā citi zīmuļi, ko esmu redzējis!”

„Tas ir atkarīgs no tā, kā tu skaties uz lietām. Tam ir piecas īpašības, un, ja tu spēsi uz tām paļauties, tās tevi padarīs par cilvēku, kurš vienmēr dzīvo saskaņā un mierā ar pasauli.

Pirmā īpašība: tu esi spējīgs uz lielām lietām, bet tu nekad nevari aizmirst, ka ir roka, kas vada katru tavu soli. Šo roku mēs saucam par Dievu, un Viņš vienmēr mūs vada saskaņā ar Viņa gribu.

Otrā īpašība: šad un tad, man ir jāpārstāj rakstīt un jālieto asināmais. Tas liek zīmulim mazliet ciest, bet pēc tam, tas ir daudz asāks. Tāpat arī tev ir jāmācās paciest kādas sāpes un skumjas, tāpēc, ka tās tevi padarīs par labāku cilvēku.

Trešā īpašība: zīmulis mums vienmēr ļauj lietot dzēšgumiju, lai izdzēsu katru kļūdu. Tas nebūt nenozīmē, ka labot kaut ko, ko esam izdarījuši, ir slikti; tas mums palīdz turēties uz taisnības ceļa.

Ceturtā īpašība: kas patiešām zīmulī ir svarīgs, nav koka āriene, bet gan grafīts tā iekšpusē. Tādēļ vienmēr pievērs uzmanību tam, kas notiek tevī.

Un visbeidzot, zīmuļa piektā īpašība: tas vienmēr atstāj pēdas. Tieši tādā pašā veidā, tev vajadzētu zināt, ka viss, ko tu savā dzīvē dari, atstāj pēdas, tādēļ mēģini būt apzinīgs katrā savā rīcībā.


Paulo Coelho „Like the flowing river”

No angļu valodas tulkoja Krista DukaļskaPievienots: 2012/04/08