Ieskats čenelingu vēsturē

5. daļa


Alisei Beilijai (1880-1949) pirmais kontakts ar Skolotāju bija 1895. gada 30. jūnijā. Pie viņas ieradās Skolotājs Kuthumi, kurš pavēstīja, ka priekš viņas ir ieplānots svarīgs darbs tikai, lai šo darbu veiktu viņai ir jāmaina raksturs.


Pirmo reizi Alise strauji izmainījās 22 gadu vecumā, kad viņa atstāja bezrūpīgo materiāli nodrošināto dzīvi un nolēma kļūt par sludinātāju Britu Armijas karavīriem. Sešus gadus Alise veica smago misionāra darbu. Viņa organizēja evaņģēliskas sanāksmes un īpašas klases Bībeles studijām, kā arī kopa ievainotos hospitāļos un slimnīcās. Viņa strādāja Īrijā, Indijā, Himalajos.


1907. gadā Alise Beilija apprecējās ar Volteru Evansu un pārcēlās uz dzīvi ASV. Pēc 7 laulībā pavadītiem gadiem Alise izšķīrās un palika viena ar trim meitām.


1919.gadā viņa satika teozofu Fosteru Beiliju, kurš vēlāk kļuva par viņas otro vīru. Alise pilnībā nodevās teozofijas darbam. Kopā ar vīru viņi vairākus gadus darbojās dažādās ASV Teozofijas biedrības nodaļās, kā arī ezotēriskās sekcijās un tikās ar Helēnas Blavatskas skolniekiem. Helēna Blavatska kļuva par Alises Beilijas iedvesmas avotu.


Kādā portretā, kuru Alise Beilija ieraudzība Teozofijas Biedrībā viņa atpazina Skolotāju Kuthumi, kurš viņu apmeklēja bērnībā. Savās grāmatās viņa daudz rakstīja par „Viedas Meistariem”, kuri veido apgaismotu viedo Brālību un kuri darbojas Kristus vadībā.


1919. gada novembrī Alisei Beilijai bija telepātisks kontakts ar Skolotāju Džualu Khulu (Djwhal Khul – D.K.) jeb Tibetieti. Balss teikusi, ka ir dažas grāmatas, kuras būtu vēlams nopublicēt cilvēkiem. Un tā aizsākās darbs 30 gadu garumā, kura laikā tapa vairāk kā divdesmit grāmatas, kuras, kā pati A.Beilija apgalvo, nodiktēja Tibetietis.


Tibetietis saka: „Manām grāmatām nevajag atzinību. Tas var gan skaitīties, gan neskaitīties tiešas, precīzas un vajadzīgas. Tas ir jūsu darbs pārliecināties par to patiesumu ar pareizas prakses un intuīcijas palīdzību. Kā es, tā arī Alise ne mazākajā mērā neesam ieinteresēti, lai par šīm grāmatām runātu kā par iedvesmojošiem darbiem, kā darbiem, kurus radījis viens no Skolotājiem”. (izvilkums no Tibetieša paziņojuma)


Tibetieša grāmatās pirmo reizi parādās tādi jēdzieni kā Jaunais Laikmets (New Age), Plāns, Septiņi Stari. Ar jēdzienu Plāns tiek domāta vienota Visuma evolūcijas programma, kuras īstenošanā var un vajag piedalīties ikvienai apzinīgai būtnei. Īpaša vieta Tibetieša mācībā veltīta  kosmiskām enerģijām, kuras ietekmē cilvēci. Tā ir ļoti sarežģīta sistēma, kuras pilnīgai izzināšanai paiet vairāki gadi.


1922. gadā Alise un Fosters Beiliji nodibina bezpeļņas organizāciju Lucis Trust, lai popularizētu un izplatītu ezotērisko mācību, kas izklāstīta Alise Beilijas grāmatās. 1923.gadā, ar mērķi sagatavot Jaunā Laikmeta (New Age) skolniekus, viņi nodibina Arkanu skolu. Skolā tika mācīts kā pareizi veidot savu dzīvi, lai tā būtu saskaņā ar Kosmiskiem Likumiem un Visuma Plānu.


Alises Beilijas grāmatās aplūkotas tādas tēmas kā: garīgās attīstības ceļš, Hierarhija, meditācijas, ezotēriskā astroloģija, ezotēriskā dziedniecība.  Grāmatā „Traktāts par septiņiem stariem” (A Treatise on the Seven Rays) ir runa par cilvēka sūtību un būtību. Cilvēka iekļaušanās garīgajā pasaulē ir cilvēces galvenais uzdevums. Tas ir iespējams vienīgi paplašinot apziņu, līdzīgi kā Jēzus Kristus, izejot piecus posmus: Dzimšana, Krustīšana, Pārtapšana, Krustā sišana, Augšāmcelšanās, Atdzimšana.


Alise Beilija rakstīja par jauno pasaules reliģiju, kurā ikviens cilvēks, neatkarīgi no rases, reliģija, dzimuma, varētu mierā un saskaņā brīvi nodoties patiesības meklējumiem. Viņa rakstīja par vispasaules apvienošanās un sadarbošanās iespējām, kuras balstītas uz augsta garīguma. „Lai uz Zemes varētu rasties patiesa un vienota reliģija, kuru pasaule gaida, Austrumu un Rietumu mācībām ir jābūt apvienotām un sintezētām.”Pievienots: 2010/01/29