Kas ir greizsirdība un kā no tās atbrīvoties?Ilze jautā: Kas ir greizsirdība? Kāpēc tāda vispār ir? Kā ar to cīnīties vai kā ar to sadzīvot? Kā neļaut greizsirdībai iznīcināt visu labo?

Elvita Rudzāte atbild: Greizsirdība ir skaudības forma. Tā rodas no vēlmes salīdzināt ar citiem. Ja cilvēks pats ir greizsirdīgs, tas nozīmē, ka viņā ir milzīgas bailes “mani nemīl”, kuras nepieciešams atbrīvot. Bailes “mani nemīl” parasti izveidojas bērnībā un vēlāk pieņemas spēkā. Ja cilvēkam ir partneris greizsirdīgs, bet pašam liekas, ka viņš tāds nav, tad viņam greizsirdība ir slēptā formā un nav parādījusies tikai tāpēc, ka nav bijis iemesla būt greizsirdīgam. Ja šāda situācija rastos, tad arī cilvēks, kurš domā, ka nav greizsirdīgs, atklātu, ka tomēr šī problēma ir arī viņam pašam, jo pastāv Dievišķais likums – līdzīgs pievelk līdzīgu.

Kā atbrīvoties no greizsirdības?

1) Jāsāk strādāt ar savu bērnību, domās piedodot vecākiem visas situācijas, pēc kurām radās sajūta, ka vecāki bērnu nemīl.

2) Domās lūgt piedošanu visiem cilvēkiem, sākot no bērnības līdz tagadnei, kurus cilvēks ir apskaudis, jo apskaužot viņš raidīja negatīvo enerģiju tā cilvēka virzienā un krāja sevī savu skaudības enerģiju.

3) Jāpiedod sev, ka ar savu skaudību ir nodarījis pāri citiem cilvēkiem un pats sev.

4) Jāatbrīvo no sava ķermeņa stress “skaudība”.

5) Tagadnē ir jāmācās priecāties par citu panākumiem.

Ja tomēr tagadnes situācijās skaudība atgriežas, tas nozīmē, ka nav izprasta kāda dzīves mācība. Ja pats nespēj izprast neapgūto mācību stundu, tad ir jāmeklē palīdzība pie dzīves izpratnes skolotāja.

Tiklīdz cilvēks atbrīvosies no savas skaudības, arī greizsirdīgais partneris sāks strādāt ar sevi un greizsirdība lēnām atkāpsies.


http://domatajs.lv/kas-ir-greizsirdiba-un-ka-no-tas-atbrivoties/


Pievienots: 2014/05/07