Kas TU esi?Ir 2014. gads, tomēr daudzi no mums vēl joprojām nesaprot, kas MĒS esam. Vai tiešām – tikai skatītāji, kuri nespēj ietekmēt pasauli? Vai arī galvenās lomas spēlētāji realitātes veidošanā? Visums izklausās tik liels, ka grūti izprast garīgo un materiālo labklājību, attiecības un karjeru, mīlestību un sasniegumus, visdažādākos trūkumus, bailes, neveiksmes un slimības...

Cik ironisks ir mūsu noslēpumainais stāvoklis šajā pasaulē!
"Cik savādas būtnes mēs esam! – sēdēdami vistumšākajā elles nostūrī, baidāmies no savas nemirstības," teicis viedais Rūmī. Mums iestāstīts, cik esam vārgas un bezspēcīgas būtnes... nu vienkārši tā, bez acīmredzama iemesla. Taču tajā pašā laikā vissenākās garīgās tradīcijas māca, ka ikvienā no mums mīt spēks – spēks, ko nevar pārspēt neviens pasaulē. Un neviens nespēj mums iemācīt kaut ko citu, kā tikai to, kas jau snauž mūsu saprāta dzīlēs.

Cilvēkam ir dota izvēle – iet savu instinktu, paradumu, pārliecības pavadā vai sākt domāt, vērot, secināt, realizēt. Sekojot paradumiem, viņš saglabā to pārliecību, kuru uzkrājis sensenos laikos. Taču – ieklausīsimies sevī! Sirds zina patieso mūsu stāvokli. Un pozitīva domāšana paver ceļu dzīvespriekam.
Es izvairos no strīdiem un konfliktiem. Ja kāds mani kritizē vai jūtu negatīvu nostāju pret sevi, es neatbildu ar to pašu, bet klusībā novēlu mīlestību viņa ceļā. Mēģinu arī atmest bailes un šaubas, jo arī šīs emocijas atņem enerģiju. Svarīgi ir uzmanīgi ieklausīties savā organismā – pret visu izturēties ar mīlestību, tad agri vai vēlu nokārtojas visas problēmas. Konflikti un strīdi palēnām izgaist. Ir taču skaidrs, ka cilvēki nespēj mainīt citus, mēs spējam mainīt vien paši sevi un attieksmi pret citiem.

Vērosim zīmes!
Ikviena jauna pieredze ir veidota balstoties uz iepriekšējo... Ja atkārtoti iekļūstam līdzīgās situācijās, attiecībās, ķibelēs, ik reizi ir izvēle – dotā brīvā griba – rīkoties tāpat kā iepriekš vai tomēr nokārtot dzīves piedāvāto eksāmenu un izrauties no šī riņķadanča. 

Viss notiek – savā vietā un savā laikā! Un cilvēkam ir jāatrodas tieši tur, kur viņš šajā brīdī atrodas, jo tā iekārtojis Visums... Un izraisās jauni notikumi, un tiek pieņemti jauni lēmumi.
Laimes putnu noķert var katrs. Bet paturēt? Krātiņā tas nedziedās, uz maizi un spožumu neuzķersies. Vien tad, kad sevi – un tikai sevi pārveidosim – tas pats nolaidīsies mums uz pleca!
Mēs katrs esam fragments "pasaules puzlē" un mums ir unikāla izdevība pēc patikas veidot to daļu, kas ir mūsu, tā mainot visu KOPAINU.

Zinu brīnišķīgu metodi, kas palīdz noskaidrot savas iekšējās pasaules bagātības.

GAISMAS meditācija – pašapziņas vairošanai, dvēseles mieram un labklājības vairošanai stresa apstākļos.
• Atrodi klusu vietu un ērti apsēdies.
• Vari arī iededzināt pretī svecīti un tajā skatīties.... Cik tā ir skaista savā spoži zeltainajā krāsā... Gaisma ir dzīva, silta un mierīga...
• Aizver acis un iztēlē redzi sveces liesmu savā galvā.... Koncentrējies uz liesmu un uz gaismu, ko tā dod!
• Iztēlē virzi liesmiņu pa kaklu lejup uz sirdi...
• Iztēlojies savu sirdi kā ziedu, kas lēni atver ziedlapiņas... un liesma ir novietojusies pašā zieda vidiņā. Tā silda un mirdz. Gaismā izzūd bēdas un piepilda sirdi ar Mīlestību – Tava sirds kļūst līdzīga saulei: tā dod maigu siltumu un brīnišķīgu gaismu... Saule Tavā sirdī spīd tik spoži, stari ir tik spēcīgi, ka izkliedē mākoņus arī Tavā galvā. Iztēlojies, kā sirds gaisma piepilda muti, pārklāj mēli – tā kļūst brīva no ikviena pārsteidzīga vārda, kas sāpinātu citus cilvēkus. Gaisma palīdz Tev sacīt laipnus un skaistus vārdus! Iztēlojies, kā gaisma ieplūst ausīs - tās kļūst brīvas no visa sliktā, ko dzirdējušas. Gaisma palīdz Tev dzirdēt labo un patiesību. Iedomājies, kā gaisma piepilda acis – tās atbrīvojas no visa sliktā, ko redzējušas. Gaisma palīdzēs redzēt skaisto un labo. Tevi nemaldinās ārējais izskats. Sajūti, kā gaisma piepilda visu galvu – tā kļūst brīva no sliktām domām, kas Tevi sāpinājušas, kas likušas justies nelaimīgam. Gaisma Tev palīdz domāt pozitīvas domas.
• Izjūti, kā saule Tavā sirdī spīd tik silti – tā sūta savus starus pa rokām līdz pat plaukstām, tie kļūst uz katras delnas kā mazas saulītes: gaisma palīdz rokām darīt labu un Tu esi spējīgs palīdzēt visiem, kam vajadzīga Tava palīdzība. Neaizmirsti, ka Tavās plaukstās ir divas mazas saulītes un tās Tev var dot daudz mīlestības...
• Iztēlojies, kā gaisma no Tavas sirds dodas lejup pa kājām līdz pašām pēdām un tās kļūst kā mazas saulītes, un aizved Tevi uz laimīgām vietām, kur ir mīlestība. Arī Tu vari dot citiem mīlestību un prieku... Sajūti, kā viss ķermenis ir piepildīts ar gaismu. Cik skaisti viss Tevī mirdz... Tu gribi ar šo gaismu dalīties – dot citiem. Iedomājies, kā sūti mīlestības pilno gaismu saviem mīļajiem - Tu "ietin" viņus savā mīlestībā...
• Iedomājies, kā saule Tavā sirdī spīd pār Taviem draugiem: viņi atrodas Tavas mīlestības gaismā! Nekas nevar atturēt sauli spīdēt – tā izstaro savu gaismu pār visu pasauli un nevienu neatstāj tumsā. Arī tos, kuri sāpinājuši vai kuri Tev nepatīk. Piedod viņiem un "ietin" viņus savā mīlestības gaismā....
• Saule sirdī staro tik spoži, ka tā apgaismo vietu, kur Tu dzīvo, Tavus kaimiņus, visas mājas, pilsētu un laukus. Tā dod gaismu visai dzīvai radībai ikvienā Zemeslodes punktā... Tava sirds saule spīd arvien spožāk un pārklāj visu Zemi ar mīlestību. Ar šo mīlestības gaismu Zeme var izdziedināt visas brūces, ko cilvēki ir tai radījuši... Nekas nevar aizkavēt gaismai mirdzēt... Tā caurstrāvo izplatījumu un mirdz visā Visumā.
• Atceries - gaisma ir arī Tavā sirdī un Tu jūti, ka vairs nav sienas starp to, kas ir Tevī un kas ir ārpusē - tā ir viena un tā pati Mīlestības Gaisma! Viss mirdz, viss ir gaišs... Viss tagad kļuvis kā VIENS!
• Pēc dažām minūtēm atkal koncentrē domas un apzinies, kur atrodies... Izstaipi rokas un kājas, atver acis, palūkojies apkārt un pilnīgi apzinies, ka esi šeit un tagad! Izjūti, cik mierīgs esi, piepildīts ar mīlestības gaismu. Zini, ka redzēsi to visur, kur vien šodien iesi! Lai Tev veiksmīga diena!
Mēs vienmēr atrodamies tikai TICĪBAS attālumā no lielākās mīlestības, dziļākās dziedināšanas un patiesākajiem brīnumiem – mūs ierobežo vienīgi tas, ko domājam par sevi, t.i., viss atrodas mūsu galvā.
Ja gribi, lai Dzīve uzsmaidītu, ik rītu uzdāvini tai savu smaidu! Domā pozitīvas domas, ar prieku pieņem visas Dzīves dotās iespējas un risini tās. Apzinies, ka veiksmīgi izpildīsi visas savas paredzētās nodarbošanās. Ja rodas kādas nepatikšanas vai neveiksmes, tās pieņemot ar pozitīvu noskaņu, būsit izbrīnījušies, ka problēma samazinās un tā viegli atrisinās... Mierīgā ezerā atspoguļojas debesis un ir redzami ūdensaugi un zivtiņas...
Ja gaismu iededz spožāk, tumsa sabiezē. Nepievērsīsim tai uzmanību - tāda ir tumsas daba. 
Svarīgi, lai apgaismotais laukums kļūst lielāks!

Daina Daija
Žurnāls „Mistērija” 2014., marts


Pievienots: 2014/03/31