Krāmi manā dzīves telpā

7. aprīlī Siguldā 
tikšanās ar psiholoģi Kristīni Maku

https://picasaweb.google.com/103549821551997994617/March232014?authkey=Gv1sRgCKeY3JXl9J3IuwE#5994051874385706450

Krāmi manā dzīves telpā
KĀ ATGŪT RESURSUS, STRĀDĀJOT AR LIETĀM 

Krāmi – kas tie ir, kā iedalās un kādu ietekmi tie rada uz mums, mūsu veselību un mūsu dzīvi kopumā. Šajās nodarbībā iepazīsimies ar konkrētiem ieteikumiem, kā un kad „strādāt” ar krāmiem.  Mana dzīves telpa” ir tēma par mūsu dzīvi vai, precīzāk, par mūsu dvēseles stāvokli. Darbs ar mantām nozīmē pacelt līdz apziņas līmenim to, kas notiek ar mani. Sastapties aci pret aci ar savām lietām nozīmē sastapties ar kādu sevis daļu – situāciju, emocijām, kādu konkrētu attieksmi, atmiņām utt. Darbs ar lietām ir viens no veidiem kā praktiski strādāt ar savu dzīvi.

Mana „teritorija” vai telpa ir arī mani sapņi, manas domas, mana pagātne, tagadne, nākotne un tik daudz vēl visa kaut kā. Un to visu ikdienā mēs dažkārt saucam par „lietām”. Līdz ar to, strādājot praktiski ar savu dzīves materiālo vidi(dzīvokli, skapi, somas saturu, mašīnas cimdu nodalījumu utt.), paralēli notiek izmaiņas garīgajā plānā. Ir tik daudz veidu, kā mainot fizisko apkārtni, šai gadījumā lietas sev apkārt– sakārtojot,transformējot, pārkārtojot utt., notiek izmaiņas arī citās mūsu dzīves sfērās. Un vēl daudz kopsakarību, kuras spējam redzēt sev apkārt, kad sākam pārcilāt savas lietas, gan tās, kuras sagādā prieku, gan tās, kuras neizprotamu iemeslu dēļ traucē.   Semināra mērķis ir palīdzēt ieraudzīt lietu mijsakarību savā dzīvē. Tāpat būs iespēja iepazīties un praktiski darboties ar telpas plāna metodi, kas palīdzēs izprast savas dzīves situāciju, sajūtu vai kādu citu lietu likumsakarības, kā arī, caur kurām lietām savā dzīvē var gūt resursu jeb enerģiju un kā to atbrīvot, ja ir sajūta, ka radies izsīkums (spēkam, priekam, naudai vai kam citam). 

 Sajauktās lietas –būs iespēja ieraudzīt, kā strādājot ar svešām lietām savā teritorijā vai savām lietām citu teritorijā, spējam pārkārtot savas un svešas atbildības. Praktiskais darbs ar mājokļa plānu – lai saprastu, kurā vietā regulāri uzkrājas mantas vai nepadarīti darbi, ko tas nozīmē, un ko ar to darīt. Lietas kā resurss – nodarbība, kurā apzinot savu teritoriju, ieraudzīsim, kuras lietas tieši vai netieši ietekmē mūs, un ko vēl var darīt, lai pastiprinātu savu resursu bāzi.  Kristīne Maka - psiholoģijas maģistrs.Pamatā savā darbā izmanto attīstošo dialogu, procesuālo pieeju un citas transpersonālās tehnikas, ir plaša pieredze grupu darbā. Grāmatas "Ceļš pie sevis" autore. Pieredzējusi psiholoģe, semināru un lekciju vadītāja (“Es esmu viss .Viss ir manī " , "Mans gads" , „Mana dzīves telpa”," Sirdsapziņa un vaina" , "Brīvība un atkarība" uc.), kā arī terapeitiski strādā ar cilvēkiem ar dažādām grūtībām, vada neskaitāmas attīstības, atbalsta un apmācību grupas.


Pievienots: 2014/03/23