SPĒKA DZIESMASŠ.g. 16. novembrī Ventspilī notika grāmatas un mūzikas diska “SPĒKA DZIESMAS” atvēršanas svētki.


Grāmatā un mūzikas diskā “SPĒKA DZIESMAS” apkopotas trejdeviņas latviešu tautasdziesmas, kuras papildinātas ar Sarmītes Krišmanes, Ievas Ančevskas un Ģirta Ančevska dainu kodu atšifrējumu. Mūzikas disks tapis sadarbojoties jauniešiem no folkgrupas “DĀRDI”- Ansim Jansonam (kokle, balss), Aismai Graumanei (kokle, balss), Rihardam Valteram (balss, perkusijas), un ventspilniecei Katrīnai Binderei (balss) ar tādiem mūzikas jomas profesionāļiem kā Aira Rūrāne (balss), Kristīne Kārkle-Puriņa (balss, vijole) un Marts Kristiāns Kalniņš (balss, oboja). Grāmatas ilustrāciju autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, grupas “DĀRDI” mūziķi- R. Valters (grāmatas vāka, CD glezna) un A. Graumane (ogles zīmējumi).


“Zīmīgi, ka projektā iesaistījušies cilvēki no visiem Latvijas novadiem. Limbažnieks A. Jansons pārstāv Vidzemi, A. Graumane un K. Kārkle-Puriņa ir Latgales meitenes, mūziķis un gleznotājs R. Valters, kurš turklāt darina oriģināla dizaina kokles, spēku smeļas Zemgales zemē, M. K. Kalniņš ienes projektā Rīgas elpu, bet visplašāk pārstāvēta Kurzeme – no Valdemārpils, cauri Ventspilij, Kuldīgai un Saldum līdz pat Liepājai! Tas mums, latviskās dzīvesziņas biedrībai “LATVE”, ir īpaši svarīgi. Redzam, ka latvieši spēj un vēlas vienoties svētam darbam,” pauž biedrības valdes locekle Ilze Meiere.


“Stipra tauta tur godā savu zemi, senčus un ar mīlošu prieku raugās nākotnē. Mēs esam stipra tauta! Akcenti ir svarīgi. Mēs varam izvēlēties ieklausīties talantīgajos jauniešos, varam priecāties un pateikties ikvienam, kurš ziedoja savu laiku un talantu vai naudu šim projektam. “SPĒKA DZIESMAS” ir daudzu cilvēku darba rezultāts, tās ir modinātājzvans latvju tautai,” ir pārliecināta latviskās dzīvesziņas biedrības “LATVE” valdes locekle Zane Boitmane-Priedēna.


P.S. Grāmatu varēs nopirkt Jāņa Rozes grāmatnīcās.


Kontakti:
Zane Boitmane-Priedēna (29404320; zanebp@inbox.lv)
Ilze Meiere (29481635; meiereilze@inbox.lv)


Plašāka informācija:
www.draugiem.lv/LATVE
www.twitter.com/biedribaLATVE
www.latve.lv
http://www.tautasskola.lv/2012/11/gramatas-un-cd-speka-dziesmas-atversanas-svetki/


http://www.youtube.com/watch?v=gj-OVnwNgg8
Pievienots: 2012/11/29